Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Irlandii

Irlandia była niegdyś państwem, które Polakom kojarzyło się głównie z emigracją w celach zarobkowych. Tymczasem trzeba zauważyć, że Irlandia stanowi bardzo interesujący kraj również pod względem turystycznym. Ruiny kamiennych zamków oraz pozostałości po kulturze celtyckiej z pewnością zainteresują wszystkich miłośników historii. Z kolei po udanym zwiedzaniu warto udać się do jednego z irlandzkich barów. Degustacja lokalnych trunków jest dla wielu osób nieodłącznym elementem wizyty w Irlandii. Przed rozpoczęciem podróży należy jednak zadbać o bezpieczeństwo poprzez zakup odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Oczywiście zakres polisy powinien być dostosowany do wymagań miejsca będącego celem wyjazdu. Na jakie świadczenia warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu ubezpieczenia podróżnego do Irlandii?

Zorganizowanie wyjazdu do Irlandii nie stanowi większego problemu, gdyż jest to kraj należący do Unii Europejskiej. Jedyną przeszkodą dla niektórych turystów mogą okazać się wysokie ceny dóbr i usług. Rzeczywiście nie sposób zaprzeczyć, że Irlandia jest państwem, w którym panuje dość wysoki standard życia. Niewątpliwie ta informacja ma duże znaczenie dla podróżujących, gdyż przekłada się na wybór ubezpieczenia turystycznego.

Polisa gwarantująca szeroki zakres ochrony będzie wyjątkowo istotna podczas dłuższych wyjazdów. Ubezpieczenie podróżne do Irlandii zapewnia bowiem kompleksowe możliwości leczenia i pełną opiekę lekarską. Pod tym względem jest to najlepsza dostępna alternatywa. Co prawda, wiele osób korzysta z ogólnoeuropejskich zdrowotnych ubezpieczeń turystycznych, czego najlepszym przykładem będzie karta EKUZ. Niestety, karta zapewnia darmowy dostęp wyłącznie do określonych usług medycznych, natomiast pozostałe świadczenia są dodatkowo płatne. Jeżeli więc turyście zależy na uzyskaniu szerszej ochrony, dużo korzystniejsze będzie ubezpieczenie podróżne do Irlandii.

Odpowiednia polisa przekłada się również na bezpieczeństwo bagażu. Kompleksowe ubezpieczenie turystyczne powinno gwarantować dodatkową ochronę przewożonych rzeczy osobistych. Niektórzy mogą uznać takie świadczenie za niepotrzebne, gdyż w Irlandii rzadko dochodzi do kradzieży. Mimo to ubezpieczenie turystyczne sprawdzi się w roli zabezpieczenia przed wszelkimi problemami związanymi z bagażem.

Przed dokonaniem zakupu ubezpieczenia podróżnego do Irlandii trzeba sprawdzić, czy polisa zawiera zapis dotyczący ochrony NNW. Jest to jedno z kluczowych świadczeń, które przekłada się na późniejszą możliwość ubiegania się o odszkodowanie w sytuacji, gdy turysta ulega wypadkowi podczas podróży lub pobytu za granicą. Innym przydatnym zapisem w ubezpieczeniu podróżnym do Irlandii będzie odpowiedzialność cywilna (OC). Wówczas ewentualne szkody spowodowane przez turystę zostaną pokryte poprzez środki z polisy.

Podsumowując, ubezpieczenie turystyczne z pewnością będzie przydatne podczas wyjazdu do Irlandii. Zapisy zawarte w zawieranej umowie pozwolą skutecznie dochodzić swoich praw w przypadku kryzysowej sytuacji. Dlatego ubezpieczenie podróżne do Irlandii jest istotne dla wszystkich turystów udających się na Zieloną Wyspę.