Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Estonii

Estonia to niewątpliwie bardzo oryginalna propozycja dla turystów, którzy upodobali sobie podróżowanie po europejskich państwach. Miłośnicy natury z pewnością zainteresują się tym niewielkim nadbałtyckim krajem. Piękne parki narodowe oraz urokliwe wyspy to zaledwie część wyjątkowych walorów turystycznych Estonii. Ponadto Estonia nie jest szczególnie popularna wśród turystów, co przekłada się na możliwość spokojnego zwiedzania. Aby uzyskać ochronę przed ewentualnymi problemami w czasie podróży, warto zakupić ubezpieczenie turystyczne. Polisa dla podróżnych zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa w trakcie całego wyjazdu. O co należy więc zadbać w ramach ubezpieczenia turystycznego do Estonii?

Na początku trzeba przypomnieć, że Estonia uzyskała członkostwo w Unii Europejskiej. Dzięki temu turyści mogą tutaj korzystać z kart EKUZ oraz innych europejskich świadczeń zdrowotnych. Wszystko wygląda dobrze w teorii. Jednak praktyka pokazuje, że wciąż opłaca się posiadać indywidualne ubezpieczenie turystyczne. Dlaczego? Powodów jest kilka. Po pierwsze, ubezpieczenie turystyczne do Estonii zapewnia pełną refundację kosztów leczenia do określonej kwoty. Tymczasem europejskie ubezpieczenia (np. wspomniana karta EKUZ) umożliwiają skorzystanie jedynie z wybranych usług medycznych. Po drugie, ubezpieczenia turystyczne do Estonii posiadają liczne świadczenia dodatkowe, które zwiększają poziom uzyskiwanej ochrony.

Podróżnicy powinni zwracać szczególną uwagę na kwestię bezpieczeństwa. Oczywiście ubezpieczenie turystyczne do Estonii gwarantuje ochronę, ale zdrowy rozsądek wciąż ma największe znaczenie. Co prawda, ludzie odwiedzający ten kraj nie są narażeni na szczególne niebezpieczeństwa. Podobnie jak w Polsce, przestępczość w Estonii pozostaje na umiarkowanym poziomie. Choć ubezpieczenia turystyczne zapewniają większe bezpieczeństwo, podróżnicy powinni unikać samotnego przemieszczania się po zmroku. Warto również uważać na kieszonkowców oraz wystrzegać się wszelkich prób oszustwa.

Podsumowując, ubezpieczenie turystyczne do Estonii to polisa o dość standardowym zakresie ochrony. Podstawowe świadczenia dotyczące ochrony zdrowia i bagażu to uniwersalna zawartość ubezpieczeń turystycznych. W przypadku dłuższej podróży można pokusić się o dodatkowy zakup polisy OC oraz ochrony przed NNW. Ubezpieczenie turystyczne będzie wtedy nieco droższe, ale większe możliwości uzyskania odszkodowania to naprawdę opłacalna inwestycja. O czym jeszcze warto pamiętać? Zakupu polisy można dokonać zarówno w placówce ubezpieczyciela, jak i za pomocą strony internetowej. Druga alternatywa jest jednak zdecydowanie szybsza i wygodniejsza. Przed zakupem ubezpieczenia turystycznego należy dokładnie przeczytać warunki umowy. Co więcej, polisę warto nabyć z wyprzedzeniem, aby uniknąć kłopotów związanych z okresem karencji. Zastosowanie się do tych dwóch reguł sprawia, że zakup ubezpieczenia turystycznego do Estonii przebiegnie bezproblemowo.